Modlin – Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin – nowa trasa pociągowa

Nowe połączenie kolejowe ze stolicą: Lotnisko w Modlinie zyska pociągową trasę!

Cieszymy się ogromnie, aby podzielić się świetną wiadomością dotyczącą lotniska w Modlinie! PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały, że podpisanie umowy na opracowanie dokumentacji projektowej dla nowej linii kolejowej między stacją Modlin a Mazowieckim Portem Lotniczym Warszawa-Modlin to krok w kierunku ułatwienia podróży do tego popularnego portu lotniczego.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe, umowa została podpisana z firmami Infra – Centrum Doradztwa Sp. z o.o. oraz YLE Inżynierowie Sp. z o.o. Ich zadaniem będzie opracowanie dokumentacji projektowej i nadzór autorski w ramach projektu „Budowa odcinka linii kolejowej od stacji Modlin do Mazowieckiego Portu Lotniczego (MPL) Warszawa-Modlin oraz budowa stacji kolejowej Mazowiecki Port Lotniczy (MPL) Warszawa-Modlin”. Projekt, który ma zostać sfinansowany z budżetu mazowieckiego samorządu, ma być ukończony do końca 2025 roku.

Ta inwestycja, o wartości około 4 milionów złotych netto, jest ważnym krokiem w rozwoju infrastruktury kolejowej, umożliwiającej łatwiejszy i bardziej komfortowy dostęp do Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Dzięki tej inicjatywie podróżni zyskają nową, wygodną opcję transportu do i z lotniska, co z pewnością przyczyni się do poprawy jakości podróży i ułatwi logistykę podróżującym.

Cały artykuł dostępny na stronie Tygodnika Płockiego – Wiadomości Płock

Wartość tej inwestycji nie ogranicza się jedynie do samego lotniska, ale przyczyni się także do zwiększenia atrakcyjności regionu, poprawy dostępności i mobilności mieszkańców oraz turystów. Będziemy śledzić rozwój tego projektu z niecierpliwością i z nieukrywaną radością oczekujemy na korzyści, jakie przyniesie dla wszystkich podróżnych korzystających z lotniska w Modlinie!

Dodaj komentarz