Torbjørn Bergerud nowym zawodnikiem ORLEN Wisły Płock

SPR Wisła Płock pozyskała nowego bramkarza – Torbjørna Bergeruda

Z wielką radością ogłaszamy, że do zespołu ORLEN Wisły Płock dołączy znakomity norweski bramkarz, Torbjørn Bergerud. 29-letni zawodnik podpisał umowę z płockim klubem na trzy sezony, co oznacza, że będzie bronił barw Nafciarzy od lipca 2025 roku.

Imponująca kariera Torbjørna Bergeruda

Torbjørn Bergerud to niezwykle utalentowany bramkarz, który reprezentuje Norwegię na międzynarodowych arenach. W swoim dorobku ma dwa Wicemistrzostwa Świata oraz brązowy medal Mistrzostw Europy. Obecnie jest zawodnikiem norweskiego klubu Kolstad, gdzie rywalizuje zarówno w krajowej lidze, jak i w Lidze Mistrzów.

W sezonie 2023/2024 Bergerud był jednym z najlepszych bramkarzy EHF Champions League, osiągając skuteczność na poziomie 30,75%. Dzięki temu uplasował się na piątym miejscu wśród najskuteczniejszych bramkarzy w tych prestiżowych rozgrywkach.

Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski o nowym transferze

Dyrektor Sportowy SPR Wisły Płock, Adam Wiśniewski, nie krył zadowolenia z nowego nabytku:

„Jesteśmy dumni, że do naszego klubu dołączy światowej klasy bramkarz – Torbjørn Bergerud, którego imponująca kariera mówi sama za siebie. Jego wyjątkowe umiejętności bramkarskie, refleks i zdolność do podejmowania kluczowych decyzji pod presją są doskonale znane i cieszymy się, że będzie on teraz częścią naszej drużyny. Z niecierpliwością czekamy na jego debiut w naszych barwach i wierzymy, że jego obecność pomoże nam w osiągnięciu naszych najwyższych celów. Jesteśmy pewni, że kibice również z entuzjazmem przyjmą Torbjørna do naszej Niebiesko-Biało-Niebieskiej rodziny i będą go wspierać na każdym kroku.”

Torbjørn Bergerud o swoim transferze do Wisły Płock

Sam zawodnik również z entuzjazmem odnosi się do swojego transferu:

„SPR Wisła Płock to świetny klub z bogatą historią, który ma fantastycznych kibiców. W płockiej hali panuje świetna atmosfera, dzięki której niewątpliwie pokocham to miejsce. Mam nadzieję, że razem odniesiemy wiele sukcesów. Chcę rozwijać się jako osoba i doskonalić się jako bramkarz i głęboko wierzę, że zrobię to w Wiśle. Projekt, jaki jest tworzony w Płocku bardzo dobrze wróży w kontekście niezwykle udanej i przepełnionej sukcesami przyszłości. Nie mogę się doczekać spotkania z Wami wszystkimi!”

Przyszłość z Torbjørnem Bergerudem

Przyjście Torbjørna Bergeruda do ORLEN Wisły Płock to ogromne wzmocnienie dla drużyny. Jego doświadczenie i umiejętności na pewno przyczynią się do osiągnięcia wielu sukcesów. Kibice Nafciarzy mogą oczekiwać wielu emocjonujących chwil i liczyć na wsparcie swojego nowego bramkarza w najważniejszych momentach.

Dariusz Ostrowski Opublikowane przez:

Ponad 20 lat pracy w mediach.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz