Płocka drogówka podsumowała działania

Kaskadowy pomiar prędkości na Mazowszu.

Płocka drogówka podsumowała działania

6 lipca na terenie całego Mazowsza policjanci ruchu drogowego przeprowadzili akcję kontrolno-prewencyjną „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania te polegały na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na stosunkowo krótkim odcinku drogi. Mimo że nadrzędnym celem działań było egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości, funkcjonariusze zwracali również uwagę na inne niezgodne z prawem zachowania kierujących.

Cel Akcji „Kaskadowy Pomiar Prędkości”

Głównym celem sobotnich działań było zmniejszenie zagrożeń wynikających z przekraczania dopuszczalnych prędkości. Policjanci używali zarówno oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozów, wyposażonych w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości oraz pomiary dynamiczne przeprowadzano głównie w miejscach, gdzie występuje wysokie ryzyko niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Wyniki Działań Płockiej Drogówki

Podczas akcji, policjanci z płockiej drogówki skontrolowali blisko 60 kierujących, ujawniając 56 wykroczeń. Spośród nich 41 dotyczyło przekroczeń dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze nałożyli łącznie 46 mandatów karnych. Najwyższym mandatem ukarano 55-letniego kierującego mercedesem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 31 km/h. Wysokość mandatu wyniosła 1 600 zł oraz 9 punktów karnych, co wynikało z tzw. recydywy, czyli popełnienia wykroczenia tej samej kategorii w ciągu dwóch lat od poprzedniego złamania przepisów.

Inne Wykroczenia

Oprócz przekroczeń prędkości, policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Wśród najczęstszych wykroczeń znalazło się niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa. Policjanci apelują o rozsądek i ostrożność na drodze, przypominając, że brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków panujących na drodze.

Apel Policji

Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze. Przekraczanie prędkości, nieużywanie pasów bezpieczeństwa oraz inne nieodpowiedzialne zachowania mogą prowadzić do poważnych wypadków i tragedii. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich.

źródło: KMP Płock – podkom. Monika Jakubowska

admin Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz