5. edycja – Budżet Obywatelski Mazowsza. Region Płocki

W tegorocznej, 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, mieszkańcy regionu Mazowsza oddali rekordową liczbę głosów, przekraczając 113 tysięcy. To prawie dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku, co podkreśla rosnące zaangażowanie społeczności w rozwój lokalny. Jak wskazuje Anna Brzezińska z zarządu województwa mazowieckiego, różnorodność i ciekawe projekty przyciągnęły wielu uczestników do głosowania.

Zwycięscy w 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

Najpopularniejsze Projekty Regionu Płockiego – Budżet Obywatelski Mazowsza

W regionie płockim oddano 7741 głosów, a najwięcej zdobyły następujące projekty:

1. Plenerowe Spotkania Biesiadne

Głosów: 3779
Koszt: 218 600,00 zł

Projekt ten to kulturalno-integracyjne zadanie, które ma na celu organizowanie plenerowych spotkań biesiadnych. Dzięki niemu mieszkańcy regionu będą mogli cieszyć się wspólnymi chwilami, promując jednocześnie lokalne tradycje i integrację społeczną.

2. Zostaw Auto, Wybierz Rower lub Na Nogach Rusz Po Zdrowie – Ścieżka Pieszo-Rowerowa (Etap III)

Głosów: 959
Koszt: 1 200 000,00 zł

Kontynuacja budowy ścieżki pieszo-rowerowej to inwestycja, która ma na celu promowanie zdrowego trybu życia oraz ekologicznych środków transportu. Etap III tej ścieżki ma być kluczowym elementem infrastruktury rekreacyjnej w regionie.

3. Zalesiański Park Aktywności

Głosów: 712
Koszt: 692 000,00 zł

Zalesiański Park Aktywności to projekt, który przewiduje stworzenie przestrzeni do aktywnego wypoczynku dla mieszkańców. Park będzie wyposażony w różnorodne urządzenia sportowe i rekreacyjne, co zachęci do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

4. Zakup Fantomów i AED oraz Warsztaty Szkoleniowe z Pierwszej Pomocy dla Mazowszan

Głosów: 467
Koszt: 220 000,00 zł

Bezpieczeństwo mieszkańców to priorytet. Projekt zakłada zakup fantomów i defibrylatorów AED oraz organizację warsztatów szkoleniowych z pierwszej pomocy. Dzięki temu Mazowszanie będą lepiej przygotowani do udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Wszystkie wyniki na stronie BOM: https://bom.mazovia.pl/wyniki

Zwycięscy w 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

Wzrost Zaangażowania Społecznego w Budżet Obywatelski Mazowsza

Podczas ogłoszenia wyników głosowania, organizatorzy podkreślili, jak ważne jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój regionu. To właśnie dzięki ich głosom i wyborom możliwe jest realizowanie projektów, które mają realny wpływ na życie społeczności lokalnej.

Budżet Obywatelski Mazowsza to wyjątkowa inicjatywa, która pokazuje, że każdy głos się liczy, a wspólne decyzje mogą prowadzić do pozytywnych zmian. Tegoroczna rekordowa frekwencja głosujących jest dowodem na to, że mieszkańcy Mazowsza chcą aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu swojej przyszłości.

Zachęcamy do śledzenia postępów realizacji wybranych projektów oraz do udziału w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Razem możemy więcej!

Fot. BOM

Dariusz Ostrowski Opublikowane przez:

Ponad 20 lat pracy w mediach.