Znamy nową siłę Ligi Centralnej. Jutrzenka Płock rozbiła rywalki w drodze po awans

To był weekend, który na długo zapadnie w pamięć kibiców szczypiorniaka w Płocku. Hala sportowa ZST 70 stała się świadkiem narodzin nowej siły na zapleczu Superligi Kobiet. Jutrzenka Płock, po bezlitosnym pokazie siły w Turnieju Mistrzyń, oficjalnie wywalczyła bilet do Centralnej Ligi Seniorek (CLS).

Rywalizacja o awans, w której wzięły udział trzy najlepsze ekipy z grup 1. ligi, rozpoczęła się od prawdziwego dreszczowca. Pierwszego dnia Jutrzenka zmierzyła się z uznaną marką – KS Zgodą Ruda Śląska. Spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty trzymało w napięciu, a o końcowym sukcesie płocczanek (25:24) zadecydowały detale i żelazna konsekwencja w defensywie. Te dwa punkty były fundamentem pod późniejszy sukces.

Sobotni prezent od losu? Nie, to czysta matematyka

Mało kto spodziewał się, że sytuacja w tabeli wyjaśni się tak szybko. Sobotnie starcie pomiędzy ROKiS Radzymin Marcovia Marki a Zgodą Ruda Śląska zakończyło się zwycięstwem ekipy z Radzymina. Ten wynik oznaczał jedno: Zgoda straciła szanse na awans, a niedzielny mecz Jutrzenki z Marcovią stał się bezpośrednim starciem o mistrzostwo turnieju i upragniony bilet do CLS.

Niedzielna egzekucja. Jutrzenka klasą samą dla siebie

Finałowe spotkanie miało być bitwą, a stało się koncertem jednej drużyny. Płocczanki wyszły na parkiet z jasnym celem – udowodnić, że ich miejsce jest wyżej. Od pierwszej syreny narzuciły mordercze tempo, któremu rywalki z Radzymina nie były w stanie sprostać.

Wynik do przerwy (17:9) mówił sam za siebie, ale podopieczne płockiego sztabu nie zamierzały zwalniać tempa. Druga połowa to radosny, ale niezwykle skuteczny handball w wykonaniu gospodyń. Końcowy rezultat 34:21 to najniższy wymiar kary i jasny sygnał wysłany do przyszłych rywalek w Lidze Centralnej.

Nowy rozdział: Centralna Liga Seniorek

Wygrana w Turnieju Mistrzyń to nie tylko efektowny puchar w gablocie, ale przede wszystkim sportowy awans na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Przed Jutrzenką nowe wyzwania, trudniejsi przeciwnicy i dalekie wyjazdy, ale po tym, co zobaczyliśmy w miniony weekend, jedno jest pewne: ta drużyna jest gotowa na walkę o najwyższe cele.

Gratulujemy zawodniczkom, trenerom i działaczom. Płock znów pokazuje, że jest stolicą polskiej piłki ręcznej – także w wydaniu kobiecym!

Dariusz Ossowski Opublikowane przez:

Dariusz Ossowski – fotograf z pasją, reportażysta i kronikarz życia regionu płockiego.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz